grafika artykułu - protokół
Festiwale

Protokół – Taneczne Inspiracje w Sieci

PROTOKÓŁ – OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA „TANECZNE INSPIRACJE W SIECI” BIŁGORAJ
KWIECIEŃ 2021

Komisja w składzie:

Anna Śmiganowska, przewodnicząca – nauczyciel tańca współczesnego w Bytomskiej Szkole Baletowej, choreograf.
Dominika Machnik – tancerka, instruktor tańca nowoczesnego i założycielka szkoły tańca “Dance Monkey”.
Paweł Żołądek – tancerz, nauczyciel i choreograf tańca współczesnego.
Anna Iskra – regionalista, instruktor, choreograf, założycielka i wieloletni kierownik artystyczny zespołu tańca ludowego „Tanew” oraz grupy folklorystycznej „Pokolenia”.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej młodszej od 7-10 lat przyznało nagrody następującym zespołom:

Taniec współczesny:

Miejsce I: Formacja taneczna “Paradox”S – Sandomierskie Centrum Kultury
Miejsce II: Zespół Ada II – MDK Biłgoraj
Miejsce III: Zespół Arabeska mini – MDK Pod Akacją Lublin
Wyróżnienie: Zespół “Jete” – Szkoła Tańca Chassemi Lublin
Wyróżnienie: Zespół “Releve” – Szkoła Tańca Chassemi Lublin
Wyróżnienie: Zespół Zygzaczek – MDK Krasnystaw

Nagroda sponsora Big Print – Koszulki z nadrukiem na życzenie klienta
Formacja taneczna “Paradox”S – Sandomierskie Centrum Kultury

Nagroda sponsora – Voucher Dance Shop – wartości 500 zł na szycie strojów
Zespół Ada II – MDK Biłgoraj

*****

Po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej średniej od 11–14 lat przyznało nagrody następującym zespołom:

Taniec współczesny:

I Miejsce: Zespół taneczny “Rytm” – Miejski Dom Kultury Łańcut
II Miejsce: Grupa Ada I Młodsza – MDK Biłgoraj
III Miejsce: Zespół Arabeska Art – MDK “Pod Akacją” Lublin
Wyróżnienie: Formacja taneczna “Paradox” Junior – SCK Sandomierz
Wyróżnienie: Zespół “Fuks” reprezentacja – NCK Sokół Nisko
Wyróżnienia: Zespół Arabeska Styl – MDK “Pod Akacją” Lublin
Wyróżnienie: Zespół Zygzak – MDK Krasnystaw

NAGRODA SPECJALNA Dyrektora MDK w Biłgoraju:
Zespół taneczny “Rytm” – Miejski Dom Kultury Łańcut

NAGRODA SPECJALNA Starosty Biłgorajskiego:
Grupa Ada I Młodsza – MDK Biłgoraj

NAGRODA Sponsora Dance Shop – Voucher wysokości 500 zł na szycie strojów
Formacja taneczna “Paradox” Junior – SCK Sandomierz

*****

Po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej starszej 15-19 lat przyznało nagrody następującym zespołom:

Taniec współczesny:

I Miejsce: Zespół Impuls I – Kielecki Teatr Tańca
II Miejsce: Zespół tańca współczesnego Strecz gr.I – RCKP Krosno
III Miejsce: Zespół Nemezis UDK – Ustrzyki Dolne
Wyróżnienie: Zespół tańca współczesnego Strecz gr.II – RCKP Krosno
Wyróżnienie: Zespół Impuls II – Kielecki Teatr Tańca
Wyróżnienie: Grupa tańca współczesnego Ada I Starsza – MDK Biłgoraj

NAGRODA sponsora Dance Shop – Voucher wysokości 500 zł na szycie strojów
Zespół Impuls II – Kielecki Teatr Tańca

NAGRODA Młodzieżowego Jury
Zespół tańca współczesnego Strecz gr.II – RCKP Krosno

Grand Prix kat. taniec współczesny – nagroda finansowa 700 zł
Zespół Impuls I – Kielecki Teatr Tańca

***********
***********************************
***********

TANIEC NOWOCZESNY

Po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej młodszej od 7-10 lat przyznało nagrody następującym zespołom:

Taniec nowoczesny:

Miejsce I: Blu Stars – Royal Dance Center Edyta Biały Janów Lubelski
Miejsce II: Zespół Kleks V – RCKP Krosno
Miejsce III: Little Swag Princess – Royal Dance Center Edyta Biały Modliborzyce
Wyróżnienie: Zespół Mini Fuks III – NCK Sokół – Nisko
Wyróżnienie: Zespół Stars – Royal Dance Center Edyta Biały Janów Lubelski
Wyróżnienie: Maxi Dance DK Łęgi Lublin
Wyróżnienie: Gang Kids – Ognisko Artystyczne Studio Tańca Lublin

Nagroda Specjalna – Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Trampolina Sukcesu
Blu Stars – Royal Dance Center Edyta Biały Janów Lubelski

*****

Po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej średniej od 11–14 lat przyznało nagrody następującym zespołom:

Taniec nowoczesny:

I Miejsce: Kleks III – RCKP Krosno
II Miejsce: Mini Fuks II – NCK Sokół – Nisko
III Miejsce: eMCe Team mini – MCK w Piaskach
Wyróżnienie: Mała Rewia Taneczna II – MDK Dęblin
Wyróżnienie: Cool Crew – Royal Dance Center Edyta Biały Janów Lubelski
Wyróżnienia: Studio Tańca RYTHM-X grupa RTX BEVY – GOK Niemce

NAGRODA Sponsora Dance Shop – Voucher wysokości 500 zł na szycie strojów
Kleks III – RCKP Krosno

NAGRODA Sponsora Dance Shop – Voucher wysokości 500 zł na szycie strojów
Mini Fuks II – NCK Sokół – Nisko

*****

Po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej starszej 15-19 lat przyznało nagrody następującym zespołom:

Taniec nowoczesny:

I Miejsce: Studio Tańca RYTHM-X Grupa RTX Team – GOK Niemce
II Miejsce: Studio Tańca RYTHM-X Grupa RTX SQUAD – GOK Niemce
III Miejsce: Klub tańca Towarzyskiego Impuls MDK Biłgoraj
Wyróżnienie: YOUNGER SWAG QUEENS – Royal Dance Center Edyta Biały Janów Lubelski
Wyróżnienie: eMCe Squad – MCK w Piaskach
Wyróżnienie: Shockwave – Radzyńska Szkoła Tańca Jastków

NAGRODA Młodzieżowego Jury
Bez Stylu i nazwy – GOK w Milejowie

Grand Prix kat. taniec nowoczesny – nagroda finansowa 700 zł
Studio Tańca RYTHM-X Grupa RTX Team – GOK Niemce

***********
***********************************
***********

TANIEC LUDOWY

I Miejsce: Zespół Pieśni i Tańca Mały Łańcut Starsza Grupa – MDK Łańcut
II Miejsce: Zespół Pieśni i Tańca Dębliniacy – MDK Dęblin
III Miejsce: Zespół Pieśni i Tańca Mały Łańcut Młodsza Grupa – MDK Łańcut

NAGRODA SPECJALNA Starosty Biłgorajskiego:
Zespół Pieśni i Tańca Mały Łańcut Starsza Grupa – MDK Łańcut

NAGRODA Młodzieżowego Jury
Zespół Pieśni i Tańca Mały Łańcut Młodsza Grupa – MDK Łańcut

Gratulujemy zdobytych nagród i wyróżnień zapraszamy na koncert finałowy który będzie emitowany w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca dn. 29.04.21 w godzinach popołudniowych.

Można go będzie obejrzeć na fanpage MDK w Biłgoraju oraz Trampoliny Sukcesu.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie zespoły które brały udział w festiwalu „Taneczne Inspiracje w Sieci” otrzymają dyplomy za udział oraz drobne upominki dla każdego członka zespołu. Postaramy się aby nagrody i statuetki dotarły do państwa jak najszybciej.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy na następne edycje naszego festiwalu.