Festiwale

“SOLO W SIECI” – OCENIAĆ BĘDĄ – Monika Jakubowska

Dziś mamy przyjemność poinformować Was, kto będzie sędzią numer 3 naszego festiwalu.

Monika Jakubowska – surdopedagog, tancerz, choreograf, instruktor tańca współczesnego, Tao Yin oraz dyplomowany masażysta i bioenergeterapeuta, w trakcie certyfikacji na priwadera metody TRE (Trauma Releasing Exercises).

Jest surdopegogiem, ale jej żywiołem jest taniec. Rozpoczynała w Teatrze Tańca Współczesnego Alter w Kaliszu, pracując pod kierunkiem znakomitego choreografa i pedagoga Witolda Jurewicza. Następnie związała się z krakowską Sceną Tańca Współczesnego oraz Teatrem Witkacego w Zakopanem. Dzieliła się swoim doświadczeniem jako tancerz, choreograf i juror muzyczno-rozrywkowych programów produkowanych dla Telewizji TVN. Współpracowała z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, tanecznej i teatralnej. Wzięła udział w projekcie Marka Stryszowskiego “Ananke” (tancerz i choreograf), teatralnym spektaklu “Indywiduum” w reżyserii Szymona Budzyka (tancerz), telewizyjnym spektaklu Teatru Telewizji ” Dołęga Mostowicz. Kiedy zamykam oczy.” w reżyserii Marka Bukowskiego (choreograf) i ruchowym spektaklu “Odwróceni” w reżyserii Tomasza Wierzgacza (tancerz i choreograf, współpraca Anna Wytych Wierzgacz i Jacek Owczarek). Obecnie prowadzi również zajęcia z technik relaksacyjnych na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na specjalności somatyka w tańcu i terapii.

Taniec daje jej radość i zawodową satysfakcję, ale nie tylko. Po latach pracy na scenie, po latach prowadzenia zajęć z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi zrozumiała, że aktywność fizyczna ma przede wszystkim służyć wewnętrznemu uporządkowaniu. Zrozumiała, że praca z ciałem może być kluczem do rozwiązania wielu problemów. Rozpoczęła poszukiwania, które otworzyły przede nią nowe przestrzenie działalności. Zaczęła zgłębiać techniki masażu i metody głębokiej regeneracji, ukończyła także kursy bioterapii Jerzego Strączyńskiego, znawcy medycyny Dalekiego Wschodu.