Festiwale,  Wiadomości

Podsumowanie „Taneczne Inspiracje” 2015

Już po raz drugi do Biłgoraja przyjechały grupy taneczne z wielu miast Polski, by skonfrontować swe umiejętności podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje” 2015, który odbył się 17 kwietnia na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Organizatorami tej dużej imprezy byli: Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Trampolina Sukcesu”, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju oraz OSiR Biłgoraj, a wsparcie finansowe zapewnił Urząd Miasta Biłgoraj.


Na Festiwal przybyli przedstawiciele władzy samorządowej: Starosta Biłgorajski, pan Marian Tokarski, Wicestarosta Biłgorajski, pan Jarosław Piskorski, Członek Zarządu Powiatu, pan Jarosław Lipiec, Wiceburmistrz Miasta Biłgoraj, pan Michał Dec oraz Inspektor ds. Oświaty Urzędu Miasta Biłgoraj, pani Anna Florkiewicz. Zgromadzonych na hali OSiR tancerzy, ich nauczycieli, choreografów, rodziców i sympatyków tańca powitała dyrektor MDK, pani Renata Socha, prezes „Trampoliny…”, pan Marcin Holko oraz Starosta i Wiceburmistrz.


Podczas festiwalu artyści prezentowali się w dwu kategoriach tanecznych: t. nowoczesny oraz t. współczesny i w trzech kategoriach wiekowych: 6 – 9 lat, 10 – 13 lat oraz od 14 lat. Wszyscy oceniani byli przez fachowe jury w składzie: Monika Foster, przewodnicząca, Edilson Ribeiro de Lima oraz Tadeusz Luterek, a także przez tzw. „Małe jury”, w skład którego weszły dziewczęta tańczące na co dzień w grupach „Ada” w MDK.


W tym roku zaszczyciły nas swoją obecnością zespoły, z takich miast, jak: Tomaszów Lub., Krosno, Biała Podlaska, Lublin, Rzeszów, Chełm, Bełżyce, Krasnystaw, Stalowa Wola, Frampol nie zabrakło grup z Biłgoraja – z BCK oraz z MDK.

Tegoroczne „Taneczne Inspiracje” odznaczały się bardzo wysokim i wyrównanym poziomem tanecznych umiejętności, prezentujących się zespołów. Jurorzy zgodnie przyznali, że różnorodność tematyki choreografii, profesjonalizm oraz zaangażowanie tancerzy sprawiły, że wytypowanie najlepszych grup było zadaniem niezwykle trudnym.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować kolejną edycje Festiwalu, która będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem zespołów oraz poziomem tanecznych prezentacji.


Joanna Łukaszczyk

 

FOTO: II Ogólnopolski Festiwal Tańca
„Taneczne Inspiracje” 2015

Przedstawiamy wyniki końcowe: